+4 Photo
+6 Photo
Rozdrabniacz do drewna PTO do ciągnika ARPAL MK-120TR brand image
BrandARPALRozdrabniacz do drewna PTO do ciągnika ARPAL MK-120TR brand image
Długość bloku 1280 mm
Szerokość bloku 1290 mm
Wysokość bloku 1650 mm
Pokaż wszystkie specyfikacje
14819 zł netto 18228 zł
  • Specyfikacja
  • Opis
  • Video 1
  • recenzje 0
Specyfikacja
Średnica sworznia dla zawiasu 3-punktowego 22 mm
Moc ciągnika 24 hp
Okres gwarancyjny 3 lata
Masa 180 kg
Długość bloku 1280 mm
Szerokość bloku 1290 mm
Wysokość bloku 1650 mm
Szacowana produktywność 6 m³/h
Maks. średnica gatunków liści 100 mm
Max średnica miękkiego drewna 120 mm
Długość bloków 5-50 mm
Noże 4 ks
Prędkość silnika 540-1000 ot/min
Obróbka powierzchniowa malowanie proszkowe
Opis

Rębak MK-120TR

Rozdrabniacz do drewna typu dyskowego MK-120TR przeznaczony jest do przetwarzania i recyklingu poprzez rozdrabnianie gałęzi, prętów, dupleksów, lameli i innych odpadów drzewnych. Rębak zamienia surowiec w wióry technologiczne. Do 90% powstałych wiórów będzie miało rozmiar 5 ... 50 mm, 10% - dowolny rozmiar, przy kruszeniu cienkich gałęzi możliwy jest wzrost lub spadek frakcji. Wielkość żetonów nie jest regulowana i zależy głównie od rodzaju materiału źródłowego. Rębak MK-120TR jest w stanie ciąć gałęzie o średnicy do 12 cm, w zależności od wilgotności i gatunku drewna. Gotowe zrębki można wykorzystać do ogrzewania w kotłach na paliwo stałe i pirolizie, kominkach, piecach i innych urządzeniach grzewczych.

Zrębki mogą być również używane jako ściółka roślinna lub nawóz. Po dalszej obróbce zrębki drzewne mogą być wykorzystane do produkcji peletów lub granulatów paliwowych.

Korpus roboczy MK-120TR to dysk z 4 nożami, po przeciwnej stronie dysku znajdują się ostrza, które wytwarzają niezbędne ciśnienie powietrza do dostarczania wiórów do leja rozładunkowego. Noże wykonane są ze stali 55VTsrV8 i są dwustronne, co znacznie wydłuża żywotność noży rębaka. Noże bezbłędnie przechodzą proces obróbki cieplnej na nowoczesnym urządzeniu HF-INDUCTION HEATING. Wydajność rębaka MK-120TP to do 6 metrów sześciennych gotowych zrębków na godzinę. Wydajność zależy bezpośrednio od jakości przygotowania surowców i liczby personelu zaangażowanego w pracę.

Rębak MK-120TR jest napędzany przez WOM ciągnika i montowany na standardowym TUZ. Minimalna wymagana moc ciągnika do pracy z rozdrabniaczem to 24 KM. Do połączenia ciągnika z rozdrabniaczem zalecamy użycie wału kardana klasy T5 ze sprzęgłem ciernym, które chroni rozdrabniacz i ciągnik przed przeciążeniem. Rębak posiada lej wyrzutowy, który pozwala na zmianę kierunku przepływu zrębków w dwóch płaszczyznach i obraca się o 360˚. Podnosząc rozdrabniacz na złączce hydraulicznej, można zwiększyć wysokość załadunku. Lej załadowczy jest wyposażony w przezroczystą kurtynę z PVC, która chroni operatora przed wiórami podczas pracy.

Video