Rozdrabniacz do drewna PTO do ciągnika ARPAL MK-170TR brand image
BrandARPALRozdrabniacz do drewna PTO do ciągnika ARPAL MK-170TR brand image
Długość bloku 1650 mm
Szerokość bloku 1150 mm
Wysokość bloku 2350 mm
Pokaż wszystkie specyfikacje
43165 zł netto 53092 zł
  • Specyfikacja
  • Opis
  • Video 1
  • recenzje 0
Specyfikacja
Średnica sworznia dla zawiasu 3-punktowego 28 mm
Moc ciągnika 50 hp
Okres gwarancyjny 3 lata
Masa 610 kg
Długość bloku 1650 mm
Szerokość bloku 1150 mm
Wysokość bloku 2350 mm
Szacowana produktywność 12 m³/h
Maks. średnica gatunków liści 130 mm
Max średnica miękkiego drewna 170 mm
Długość bloków 5-60 mm
Noże 4 ks
Prędkość silnika 540-1000 ot/min
Obróbka powierzchniowa malowanie proszkowe
Opis

Rębak MK-170TR

Rozdrabniacz do drewna dyskowego MK-170TR przeznaczony jest do przetwarzania i utylizacji poprzez rozdrabnianie gałęzi i innych odpadów drzewnych. Rębak zamienia surowiec w wióry technologiczne. Do 90% powstałych wiórów będzie miało rozmiar 5 ... 60 mm, 10% - dowolny rozmiar, przy kruszeniu cienkich gałęzi możliwy jest wzrost lub spadek frakcji. Wielkość żetonów nie jest regulowana i zależy głównie od rodzaju materiału źródłowego. Rębak MK-170TR jest w stanie ciąć gałęzie o średnicy do 17 cm, w zależności od wilgotności i gatunku drewna. Gotowe zrębki można wykorzystać do ogrzewania w kotłach na paliwo stałe i pirolizie, kominkach, piecach i innych urządzeniach grzewczych.

Zrębki mogą być również używane jako ściółka roślinna lub nawóz. Po dalszej obróbce zrębki drzewne mogą być wykorzystane do produkcji peletów lub granulatów paliwowych.

Korpus roboczy MK-170TR to dysk z 4 nożami, po przeciwnej stronie dysku znajdują się ostrza, które wytwarzają niezbędne ciśnienie powietrza do dostarczania wiórów do leja rozładunkowego. Noże wykonane są ze stali 55VTsrV8, co znacznie wydłuża żywotność noży rozdrabniacza. Noże bezbłędnie przechodzą proces obróbki cieplnej na nowoczesnym urządzeniu HF-INDUCTION HEATING. Wydajność rębaka MK-170TR to 12 metrów sześciennych gotowych zrębków na godzinę. Wydajność zależy bezpośrednio od jakości przygotowania surowców i liczby personelu zaangażowanego w pracę.

Rębak MK-170TR jest napędzany przez WOM ciągnika i montowany na standardowym TUZ. Minimalna wymagana moc ciągnika do pracy z rozdrabniaczem to 50 KM. Do połączenia ciągnika z rozdrabniaczem zalecamy użycie wału kardana klasy T5 ze sprzęgłem ciernym, które chroni rozdrabniacz i ciągnik przed przeciążeniem. Rębak posiada lej wyrzutowy, który pozwala na zmianę kierunku przepływu zrębków w dwóch płaszczyznach i obraca się o 360˚. Podnosząc rozdrabniacz na złączce hydraulicznej, można zwiększyć wysokość załadunku. Lej załadowczy jest wyposażony w przezroczystą kurtynę z PVC, która chroni operatora przed wiórami podczas pracy.

Schematyczny rębak

Schematyczny rębak

Schematyczny rębak

Video