kup Moduł tnący Arpal AM-160
Moduł tnący Arpal AM-160 brand imageБрендARPAL
Długość bloku 659 mm
Szerokość bloku 510 mm
Wysokość bloku 863 mm
Pokaż wszystkie specyfikacje
11610 zł netto 14280 zł
  • Specyfikacja
  • Opis
  • recenzje 0
Specyfikacja
Masa 240 kg
Długość bloku 659 mm
Szerokość bloku 510 mm
Wysokość bloku 863 mm
Szacowana produktywność 12 m³/h
Maks. średnica gatunków liści 140 mm
Max średnica miękkiego drewna 160 mm
Długość bloków 120-240 mm
Noże 6 ks
Opis

Wymienny moduł tnący

Moduł tnący АМ-160 to zasadniczo główna część, która jest głównym elementem roboczym rębaka. Służy do przetwarzania i utylizacji poprzez cięcie gałęzi, listew, listew, lameli i innych odpadów drzewnych. Moduł tnący rozdrabnia surowiec na kawałki o długości 12...24 cm, wielkość nie jest regulowana, ale zależy od średnicy (grubości) drewna Moduł АМ-160 jest w stanie ciąć gałęzie do 16 cm w średnica w zależności od wilgotności i gatunku drewna. Rozdrobnione gałązki są idealnym paliwem do pirolizy i kotłów na paliwo stałe, kominków, pieców i innych urządzeń grzewczych, a także do produkcji węgla drzewnego.

Urządzenie może być zasilane niemal dowolnym napędem, może to być silnik elektryczny lub benzynowy, ciągnik prowadzący, a także WOM ciągnika. W zależności od napędu przy zamówieniu można wybrać wykonanie wałka napędowego pod wpust lub pod wypusty.

Elementem roboczym АМ-160 są noże. Na module tnącym zainstalowano 6 noży, noże wykonane są ze stali 40X, posiadają podwójny kąt ostrzenia i bezbłędnie przechodzą proces obróbki cieplnej na nowoczesnej instalacji HDTV. Noże modułu tnącego są wkładane w wyfrezowany rowek wału roboczego, technologia ta może znacznie zmniejszyć obciążenie śrub mocujących noże.

Urządzenie posiada łapki mocujące, za pomocą których można je przymocować do stelaża lub innej niezbędnej powierzchni. Płyty modułu tnącego są wyposażone w gwintowane otwory do mocowania bunkrów do załadunku i rozładunku produktów.