kup Moduł tnący Arpal AM-60
Moduł tnący Arpal AM-60 brand imageБрендARPAL
Długość bloku 278 mm
Szerokość bloku 270 mm
Wysokość bloku 364 mm
Pokaż wszystkie specyfikacje
5632 zł netto 6928 zł
  • Specyfikacja
  • Opis
  • recenzje 0
Specyfikacja
Masa 36 kg
Długość bloku 278 mm
Szerokość bloku 270 mm
Wysokość bloku 364 mm
Maks. średnica gatunków liści 50 mm
Max średnica miękkiego drewna 60 mm
Długość bloków 50-80 mm
Noże 6 ks
Opis

Wymienny moduł tnący

Moduł tnący AM-60 to zasadniczo główna część, która jest głównym elementem roboczym rębaka. Służy do przetwarzania i utylizacji poprzez cięcie gałęzi, listew, listew, lameli i innych odpadów drzewnych. Moduł tnący rozdrabnia surowiec na kawałki o długości 5...8 cm, wielkość nie jest regulowana, ale zależy od średnicy (grubości) drewna Moduł AM-60 jest w stanie ciąć gałęzie do 6 cm w średnica w zależności od wilgotności i gatunku drewna. Rozdrobnione gałązki są idealnym paliwem do pirolizy i kotłów na paliwo stałe, kominków, pieców i innych urządzeń grzewczych, a także do produkcji węgla drzewnego.

Urządzenie może być zasilane niemal dowolnym napędem, może to być silnik elektryczny lub benzynowy, ciągnik prowadzący, a także WOM ciągnika. W zależności od napędu przy zamówieniu można wybrać wykonanie wałka napędowego pod wpust lub pod wypusty.

Elementem roboczym AM-60 są noże. Na module tnącym zainstalowano 6 noży, noże wykonane są ze stali 40X, posiadają podwójny kąt ostrzenia i bezbłędnie przechodzą proces obróbki cieplnej na nowoczesnej instalacji HDTV. Noże modułu tnącego są wkładane w wyfrezowany rowek wału roboczego, technologia ta może znacznie zmniejszyć obciążenie śrub mocujących noże.

Urządzenie posiada łapki mocujące, za pomocą których można je przymocować do stelaża lub innej niezbędnej powierzchni. Płyty modułu tnącego są wyposażone w gwintowane otwory do mocowania bunkrów do załadunku i rozładunku produktów.