kup Moduł tnący Arpal AM-80
Moduł tnący Arpal AM-80 brand imageБрендARPAL
Długość bloku 235 mm
Szerokość bloku 340 mm
Wysokość bloku 490 mm
Pokaż wszystkie specyfikacje
6843 zł netto 8416 zł
  • Specyfikacja
  • Opis
  • recenzje 0
Specyfikacja
Masa 65 kg
Długość bloku 235 mm
Szerokość bloku 340 mm
Wysokość bloku 490 mm
Maks. średnica gatunków liści 60 mm
Max średnica miękkiego drewna 80 mm
Długość bloków 60-120 mm
Noże 6 ks
Opis

Wymienny moduł tnący

Moduł tnący AM-80 jest zasadniczo główną częścią, która jest głównym elementem roboczym rębaka. Służy do przetwarzania i utylizacji poprzez cięcie gałęzi, listew, listew, lameli i innych odpadów drzewnych. Moduł tnący zamienia surowiec na kawałki o długości 6...12 cm, wielkość nie jest regulowana, ale zależy od średnicy (grubości) drewna.Moduł AM-80 jest w stanie ciąć gałęzie o średnicy do do 8 cm, w zależności od wilgotności i gatunku drewna. Rozdrobnione gałązki są idealnym paliwem do pirolizy i kotłów na paliwo stałe, kominków, pieców i innych urządzeń grzewczych, a także do produkcji węgla drzewnego.

Urządzenie może być zasilane niemal dowolnym napędem, może to być silnik elektryczny lub benzynowy, ciągnik prowadzący, a także WOM ciągnika. W zależności od napędu przy zamówieniu można wybrać wykonanie wałka napędowego pod wpust lub pod wypusty.

Elementem roboczym AM-80 są noże. Na module tnącym zainstalowano 6 noży, noże wykonane są ze stali 40X, posiadają podwójny kąt ostrzenia i bezbłędnie przechodzą proces obróbki cieplnej na nowoczesnej instalacji HDTV. Noże modułu tnącego są wkładane w wyfrezowany rowek wału roboczego, technologia ta może znacznie zmniejszyć obciążenie śrub mocujących noże.

Urządzenie posiada łapki mocujące, za pomocą których można je przymocować do stelaża lub innej niezbędnej powierzchni. Płyty modułu tnącego są wyposażone w gwintowane otwory do mocowania bunkrów do załadunku i rozładunku produktów.