+6 Photo
+8 Photo
Rozdrabniacz do drewna ARPAL MB-100BD brand imageБрендARPAL
Długość bloku 1450 мм
Szerokość bloku 705 mm
Wysokość bloku 1600 mm
Pokaż wszystkie specyfikacje
16007 zł netto 19688 zł
  • Specyfikacja
  • Opis
  • Video 1
  • recenzje 0
Specyfikacja
Okres gwarancyjny 3 lata
Masa 240 kg
Długość bloku 1450 мм
Szerokość bloku 705 mm
Wysokość bloku 1600 mm
Szacowana produktywność 4 m³/h
Maks. średnica gatunków liści 80 мм
Max średnica miękkiego drewna 100 мм
Długość bloków 5-50 mm
Noże 2 ks
Moc silnika 18 hp
Prędkość silnika 3600 ot/min
Paliwo benzyna
Obróbka powierzchniowa malowanie proszkowe
Opis

Rębak MB-100BD

Rozdrabniacz do drewna typu MB-100BD bębnowy przeznaczony jest do przetwarzania i utylizacji poprzez rozdrabnianie gałęzi i innych odpadów drzewnych. Rębak zamienia surowiec w wióry technologiczne. Do 90% powstałych wiórów będzie miało rozmiar 5 ... 50 mm, 10% - dowolny rozmiar, przy kruszeniu cienkich gałęzi możliwy jest wzrost lub spadek frakcji. Wielkość wiórów nie jest regulowana i zależy głównie od rodzaju podawanego materiału. Rozdrabniacz MB-100BD może ciąć gałęzie o średnicy do 10 cm, w zależności od wilgotności i gatunku drewna. Gotowe zrębki można wykorzystać do ogrzewania w kotłach na paliwo stałe i pirolizie, kominkach, piecach i innych urządzeniach grzewczych. Zrębki mogą być również używane jako ściółka roślinna lub nawóz. Po dalszej obróbce zrębki drzewne mogą być wykorzystane do produkcji peletów lub granulatów paliwowych.

Główną różnicą szlifierki MB-100BD jest zasada działania, wirnik ma bęben, na którym znajdują się 2 noże na całej długości bębna, bęben obraca się z prędkością 2400 obr./min, dzięki czemu niezbędne powietrze wytwarza się ciśnienie w celu dostarczenia wiórów do leja odprowadzającego. Noże wykonane są ze stali 55VTsrV8 i są dwustronne, co znacznie wydłuża żywotność noży do rębaka. Noże bezbłędnie przechodzą proces obróbki cieplnej na nowoczesnym urządzeniu HF-INDUCTION HEATING.

Wydajność rębaka MB-100BD to 4 metry sześcienne gotowych zrębków na godzinę. Wydajność zależy bezpośrednio od jakości przygotowania surowców i liczby personelu zaangażowanego w pracę. Rębak MB-100BD wyposażony jest w silnik benzynowy WEIMA o mocy 18 KM. którego zużycie paliwa wynosi tylko 800 g/h. Ten silnik jest jedną z najwyższych jakości na Ukrainie, w każdym regionie są centra serwisowe. Silnik jest chroniony przed przeciążeniami przez specjalne sprzęgło naszej konstrukcji. Silnik objęty jest odrębną 12-miesięczną gwarancją producenta.

Rębak MB-100BD jest zamontowany na sztywnej ramie wykonanej z rury profilowej, która jest wyposażona w kółka ułatwiające przemieszczanie rębaka po terenie. Młynek posiada lejek wyładowczy, który pozwala na zmianę kierunku przepływu wiórów w dwóch płaszczyznach i obraca się o 360˚. Rębak MB-100BD wyposażony jest w specjalny uchwyt bezpieczeństwa, który znajduje się na krawędzi wlotu zasypu i służy do awaryjnego zatrzymania rębaka podczas pracy. Zasobnik wejściowy jest również wyposażony w przezroczystą przesłonę z PVC, która chroni operatora przed wiórami podczas pracy.

Video
podobne produkty