+2 Photo
+4 Photo
Rozdrabniacz do drewna ARPAL MK-100BD brand imageБрендARPAL
Długość bloku 1720 мм
Szerokość bloku 1290 mm
Wysokość bloku 1650 mm
Pokaż wszystkie specyfikacje
19301 zł netto 23740 zł
  • Specyfikacja
  • Opis
  • Video 1
  • recenzje 0
Specyfikacja
Okres gwarancyjny 3 lata
Masa 240 kg
Długość bloku 1720 мм
Szerokość bloku 1290 mm
Wysokość bloku 1650 mm
Szacowana produktywność 6 m³/h
Maks. średnica gatunków liści 80 мм
Max średnica miękkiego drewna 100 мм
Długość bloków 5-50 mm
Noże 4 ks
Moc silnika 18 hp
Prędkość silnika 3600 ot/min
Paliwo benzyna
Obróbka powierzchniowa malowanie proszkowe
Opis

Rębak MK-100BD

Rozdrabniacz do drewna MK-100BD typu dyskowego przeznaczony jest do przetwarzania i utylizacji poprzez rozdrabnianie gałęzi i innych odpadów drzewnych. Rębak zamienia surowiec w wióry technologiczne. Do 90% powstałych wiórów będzie miało rozmiar 5 ... 50 mm, 10% - dowolny rozmiar, przy kruszeniu cienkich gałęzi możliwy jest wzrost lub spadek frakcji. Wielkość żetonów nie jest regulowana i zależy głównie od rodzaju materiału źródłowego. Rębak MK-100BD jest w stanie ciąć gałęzie o średnicy do 10 cm, w zależności od wilgotności i gatunku drewna. Gotowe zrębki można wykorzystać do ogrzewania w kotłach na paliwo stałe i pirolizie, kominkach, piecach i innych urządzeniach grzewczych.

Zrębki mogą być również używane jako ściółka roślinna lub nawóz. Po dalszej obróbce zrębki drzewne mogą być wykorzystane do produkcji peletów lub granulatów paliwowych.

Korpus roboczy MK-100BD to dysk z 4 nożami, po przeciwnej stronie dysku znajdują się ostrza, które wytwarzają niezbędne ciśnienie powietrza do dostarczania wiórów do leja rozładunkowego. Noże wykonane są ze stali 55VTsrV8 i są dwustronne, co znacznie wydłuża żywotność noży rębaka. Noże bezbłędnie przechodzą proces obróbki cieplnej na nowoczesnym urządzeniu HF-INDUCTION HEATING. Wydajność rębaka MK-120TP to aż 6 metrów sześciennych gotowych zrębek na godzinę. Wydajność zależy bezpośrednio od jakości przygotowania surowców i liczby personelu zaangażowanego w pracę.

Rębak MK-100BD wyposażony jest w silnik benzynowy WEIMA o mocy 18 KM. którego zużycie paliwa wynosi tylko 800 g/h. Ten silnik jest jedną z najwyższych jakości na Ukrainie, w każdym regionie są centra serwisowe. Silnik jest chroniony przed przeciążeniami przez specjalne sprzęgło naszej konstrukcji. Silnik objęty jest odrębną 12-miesięczną gwarancją producenta.

Rębak do drewna MK-100BD jest zamontowany na sztywnej ramie wykonanej z rury profilowej, która posiada łapy, za pomocą których można zamocować rębak na dowolnej dogodnej powierzchni (na przykład przyczepie samochodowej). Młynek posiada lejek odprowadzający, który pozwala na zmianę kierunku przepływu wiórów w dwóch płaszczyznach i obraca się o 360˚.

Schematyczny rębak

Schematyczny rębak

Schematyczny rębak

Video
podobne produkty